Faydalı Bilgiler Kişisel Bakım Sağlıklı Yaşam

Çörekotu yağının cilde faydaları neler?

Omega 3 bakımından oldukça zengin olan çörek otunun cilt bakımında kullanıldığını biliyor musunuz? Çörekotu yağı cilt hücrelerini yenileyerek, adeta pürüzsüz olmasını sağlıyor.

Çörekotu yağı, Asya’ya özgü Nigella Sativa bitkisinden yapılan doğal bir besindir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) bir hadis-i şerifinde “Çörek otuna devam ediniz zira çörek otunda ölümden başka her derde fayda vardır” buyurmuştur.

Kara habbe olarak bilinen çörek otu, halk arasında her derde şifa olarak kabul edilir. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendiren ve içerisindeki vitaminlerle karaciğeri temizleyen çörek otu ile ilgili bir araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmada çörek otundan elde edilen yağın cilde inanılmaz faydaları bulunuyor.

Peki bu faydalar nelerdir?

– Belirtilen mineral ve vitaminlerle birlikte cilt üzerindeki yağlı veya tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır.

– Sivilcelerin giderilmesinde de kullanımı bulunmaktadır.

 Doğal yolla cildin nemlendirilmesini sağlayarak daha temiz bir görünüm kazandırmaktadır.

 Nemlendirilen cilt ile birlikte ince çizgiler ve kırışıkların giderilmesine yardımcı olur.

– Amino asitler sayesinde uzun süreli kullanımlar neticesinde ciltte bulunan koyu lekelerin azalması ve zamanla yok olmasına yardımcı olur.

 Mantarlı cilt enfeksiyonlarının oluşmaması içinde belirli aralıklarla uygulanması faydalı olmaktadır.

 Cilt kanseri başta olmak üzere çeşitli geniş çaplı hastalıkların önlenmesinde de etki gücü yüksek doğal ürünler arasında bulunmaktadır.

Cilde nasıl uygulanır?

Çörek otu yağı cildin temiz, pürüzsüz ve bakımlı görünmesini sağlamaktadır. Başta yüz bölümü olmak üzere çeşitli yerlere sürülmesini mümkün olan çörek otu yağı, cilt güzelliği kullanımında bir çorba kaşığı zeytin yağı ile birlikte 4 damla çörek otu yağı yeterli olmaktadır.

Karışımı hazırladıktan sonra masaj yaparak cildinize uygulayın. 1 saat kadar beklettikten sonra ılık suyla temizleyebilirsiniz. Çörek otu yağı bu sayede gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak, siyah noktaların azalmasına destek olacaktır.

Nakış Gıda güvencesiyle Divan Çörekotu Yağı siparişi vermek için farksepeti.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap